İYİ Parti'de Öztürk Keskin adaylıktan çekildi

Güncel 17.01.2023 - 17:10, Güncelleme: 17.01.2023 - 17:12
 

İYİ Parti'de Öztürk Keskin adaylıktan çekildi

22 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı 3. Olağan kongresi’nde il Başkanlığı adaylığını ilk açıklayan isim olan Öztürk Keskin, Genel Merkez tarafından Ankara’ya davet edildi.
Gelen davet üzerine Ankara’ya giden Öztürk Keskin, İYİ Parti Genel Merkezi’nde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Teşkilâtlardan Sorumlu Danışmanı Ömer Karakaş ile bir görüşme gerçekleştirdi. İYİ Parti İzmir İl Başkan adayı Öztürk Keskin, Genel Merkezde gerçekleşen görüşme ve istişareler neticesinde bir açıklamada bulundu; Öztürk Keskin görüşmeden sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Partimiz  yetkili kurulları Türkiye çapında ilçelerimizden başlayarak kongrelerimizi yenileme kararı aldı. Bu çerçevede ilçe kongrelerimiz yapıldı ve ilçe kongrelerinin bitiminde partimiz il başkanlığına aday olduğumu kamuoyuna deklare ettim. Daha sonra açık veya örtülü başka arkadaşlarımız da adaylıklarını açıkladılar. O günden bu güne ilçe ilçe teşkilâtlarımızı gezdim; yapacaklarımı anlattım. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiye İzmir’in anahtarını teslim edene kadar devam edeceğiz, diye başladığımız mücadelemizi ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e olan sarsılmaz bağlılığımızı kararlılıkla ifade ettim.  Teşkilât ve delegelerimizden önemli ölçüde destek buldum, hepsine teşekkür ederim çünkü onların bu destekleri sayesinde yarışın en iddialı adayı oldum. Ancak; ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte bazı illerde yaşanılan ve çok sevip saydığımız Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’i üzecek kongre süreçlerin yaşanmaması gerektiğini düşündüm. Yakın çalışma arkadaşlarımın da benden farklı düşünmediğini konuşmalarımızda gördüm. İzmir’de birlik ve beraberlik görüntüsünün önemini bir kez de Genel Merkezimize de iletmem üzerine Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Teşkilâtlardan sorumlu Genel Başkan Danışmanı Sayın Ömer Karakaş tarafından Ankara’ya davet edildim. Benzer görüşlerimi kendisine detaylandırarak anlattım ve oylarımızı çok daha fazla arttıracağımız İzmir’de başka illerde yaşanan sıkıntıların yaşanmasına gönlümün razı olmadığını ve Sayın Genel Başkanımızı üzmeye hakkımız olmadığını ifade ettim. Siyasetin sadece İl Başkanı olarak değil, delegelikten milletvekilliğine partimizin lâyık göreceği her yerde yapabileceğimi ifade ettim. Bu nedenlerle Genel Başkanımızın Teşkilâtlardan Sorumlu Danışmanı Sayın Ömer Karakaş’a da arz ettiğim gibi, yaptığım istişareler sonucunda adaylıktan feragat ederek yapılacak Genel Seçimlerde "Milletvekili aday adayı" olmaya karar verdim.  Bunun üzerine Ömer başkanımızda Genel Başkanımız’ın Türk siyasetine hediye ettiği feragat anlayışının çok saygıdeğer bir tutum olduğunu ve şahsım açısından da parti vicdanının bunu her zaman dikkate alacağını ifade etti. Bu vesile ile öncelikle bu süreçte başından beri bana destek olan partililerimize, mücadele arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilerek, değerli ilçe başkanlarımıza, kıymetli delegelerimize ve İzmir kamuoyuna saygılarımla arz ederim.
22 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı 3. Olağan kongresi’nde il Başkanlığı adaylığını ilk açıklayan isim olan Öztürk Keskin, Genel Merkez tarafından Ankara’ya davet edildi.

Gelen davet üzerine Ankara’ya giden Öztürk Keskin, İYİ Parti Genel Merkezi’nde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Teşkilâtlardan Sorumlu Danışmanı Ömer Karakaş ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İYİ Parti İzmir İl Başkan adayı Öztürk Keskin, Genel Merkezde gerçekleşen görüşme ve istişareler neticesinde bir açıklamada bulundu;

Öztürk Keskin görüşmeden sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Partimiz  yetkili kurulları Türkiye çapında ilçelerimizden başlayarak kongrelerimizi yenileme kararı aldı. Bu çerçevede ilçe kongrelerimiz yapıldı ve ilçe kongrelerinin bitiminde partimiz il başkanlığına aday olduğumu kamuoyuna deklare ettim.
Daha sonra açık veya örtülü başka arkadaşlarımız da adaylıklarını açıkladılar.

O günden bu güne ilçe ilçe teşkilâtlarımızı gezdim; yapacaklarımı anlattım.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiye İzmir’in anahtarını teslim edene kadar devam edeceğiz, diye başladığımız mücadelemizi ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e olan sarsılmaz bağlılığımızı kararlılıkla ifade ettim. 

Teşkilât ve delegelerimizden önemli ölçüde destek buldum, hepsine teşekkür ederim çünkü onların bu destekleri sayesinde yarışın en iddialı adayı oldum.

Ancak; ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte bazı illerde yaşanılan ve çok sevip saydığımız Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’i üzecek kongre süreçlerin yaşanmaması gerektiğini düşündüm.

Yakın çalışma arkadaşlarımın da benden farklı düşünmediğini konuşmalarımızda gördüm.

İzmir’de birlik ve beraberlik görüntüsünün önemini bir kez de Genel Merkezimize de iletmem üzerine Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Teşkilâtlardan sorumlu Genel Başkan Danışmanı Sayın Ömer Karakaş tarafından Ankara’ya davet edildim.

Benzer görüşlerimi kendisine detaylandırarak anlattım ve oylarımızı çok daha fazla arttıracağımız İzmir’de başka illerde yaşanan sıkıntıların yaşanmasına gönlümün razı olmadığını ve Sayın Genel Başkanımızı üzmeye hakkımız olmadığını ifade ettim.
Siyasetin sadece İl Başkanı olarak değil, delegelikten milletvekilliğine partimizin lâyık göreceği her yerde yapabileceğimi ifade ettim.

Bu nedenlerle Genel Başkanımızın Teşkilâtlardan Sorumlu Danışmanı Sayın Ömer Karakaş’a da arz ettiğim gibi, yaptığım istişareler sonucunda adaylıktan feragat ederek yapılacak Genel Seçimlerde "Milletvekili aday adayı" olmaya karar verdim. 

Bunun üzerine Ömer başkanımızda Genel Başkanımız’ın Türk siyasetine hediye ettiği feragat anlayışının çok saygıdeğer bir tutum olduğunu ve şahsım açısından da parti vicdanının bunu her zaman dikkate alacağını ifade etti.

Bu vesile ile öncelikle bu süreçte başından beri bana destek olan partililerimize, mücadele arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilerek, değerli ilçe başkanlarımıza, kıymetli delegelerimize ve İzmir kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.