EYT'li ne kadar emekli maaşı alacak?

Ekonomi 19.01.2023 - 13:39, Güncelleme: 19.01.2023 - 13:43
 

EYT'li ne kadar emekli maaşı alacak?

EYT yasasını bekleyen milyonların gündeminde maaş hesabı bulunuyor.
EYT'lilerin ilk aylıklarının Mart ayında ellerine geçeceği ifade edilirken, ne kadar maaş alacakları da büyük oranda netleşti. Bu kapsamda emekli olmak için gün sayan 2.2 milyon kişinin yüzde 60'ının en düşük emekli maaşı olan 5.500 TL alacağı ifade ediliyor. EYT'Lİ NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALACAK? Düzenlemenin kapsamına ilk olarak 2 milyon 250 bin kişi girerken, bunlardan 600 bininin memur olduğu ve ilk aşamada emeklilik hakkını kullanmayacağı hesaplanıyor. Bu durumda 1.6 milyon kişi potansiyel olarak emeklilik hakkını kullanabilecek. Edinilen bilgiye göre ise EYT’lilerin yüzde 60’a yakınının 5.500 TL civarında bir aylık alacağı öğrenildi. SGK'DAN ÖĞRENİLEBİLİYOR Öte yandan birkaç gündür erişime kapalı olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) internet sitesinde 'Emekli olursam ne kadar maaş alırım' uygulaması yeniden aktif hale geldi. Uygulamayla birlikte emekli olunduğu zaman alınacak maaş miktarı kolayca görüntülenebiliyor. 4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN... 4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN... 4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN...
EYT yasasını bekleyen milyonların gündeminde maaş hesabı bulunuyor.

EYT'lilerin ilk aylıklarının Mart ayında ellerine geçeceği ifade edilirken, ne kadar maaş alacakları da büyük oranda netleşti. Bu kapsamda emekli olmak için gün sayan 2.2 milyon kişinin yüzde 60'ının en düşük emekli maaşı olan 5.500 TL alacağı ifade ediliyor.

EYT'Lİ NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALACAK?
Düzenlemenin kapsamına ilk olarak 2 milyon 250 bin kişi girerken, bunlardan 600 bininin memur olduğu ve ilk aşamada emeklilik hakkını kullanmayacağı hesaplanıyor. Bu durumda 1.6 milyon kişi potansiyel olarak emeklilik hakkını kullanabilecek. Edinilen bilgiye göre ise EYT’lilerin yüzde 60’a yakınının 5.500 TL civarında bir aylık alacağı öğrenildi.

SGK'DAN ÖĞRENİLEBİLİYOR
Öte yandan birkaç gündür erişime kapalı olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) internet sitesinde 'Emekli olursam ne kadar maaş alırım' uygulaması yeniden aktif hale geldi. Uygulamayla birlikte emekli olunduğu zaman alınacak maaş miktarı kolayca görüntülenebiliyor.

4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN...

4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN...

4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN...

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.