Bornova'da 8 Çocuk Oyun Aktivite Merkezi

Yerel 05.01.2023 - 13:57, Güncelleme: 05.01.2023 - 13:57
 

Bornova'da 8 Çocuk Oyun Aktivite Merkezi

Bornova Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için hayata geçirdiği ücretsiz Çocuk Oyun Aktivite Merkezlerinin sayısını 8'e çıkardı. Atatürk ve Naldöken Mahallelerinde 36 - 72 ay arasındaki çocukların yararlanabildiği 2 merkezde kayıtlar başladı.
Bornova Belediyesi çocukların gelişimine katkı koymak, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha aktif olmalarını sağlamak için ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına  hizmet verdiği 6 Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri'ne iki yeni merkez daha eklendi. Doğanlar'da 2 olmak üzere, Evka-3, Altındağ, Mevlana  ve Serintepe'nin ardından Atatürk ve Naldöken Mahallelerin'de de yapımı tamamlanan yeni merkezler hizmet vermeye başlıyor. Merkezleri çoğaltıyoruz Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerin sayısını daha da arttırmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın okul öncesine eğitimine destek olmak ve annelerin sosyal hayatın içine daha çok yer alarak kendilerine zaman ayırmasını istiyoruz. Şimdi Naldöken ve Atatürk Mahalleleri için yaptığımız merkezlerimizin de hazırlıklarını tamamladık. Kayıtları almaya başladık. Hedefimiz sekiz olan Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerimizin sayısını 18'e çıkarmak"dedi. Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerinde, çocukların sosyal ve fiziksel gelişimlerini sağlamalarına yardımcı olacak oyun ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Çocuk Gelişim Uzmanları ile beraber yardımcı öğretmenlerin de görev yaptığı merkezlerde çocuklara psikomotor, sosyal, duygusal, bedensel ve öz bakım gelişimleri konusunda da destek olunuyor. 36 - 72 ay çocuklar için açılan kayıtlara başvurmak isteyen ebeveynler, 0 232 999 19 19 numaralı telefondan dahili 2151 ve 2152 arayarak bilgi alabilir.
Bornova Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için hayata geçirdiği ücretsiz Çocuk Oyun Aktivite Merkezlerinin sayısını 8'e çıkardı. Atatürk ve Naldöken Mahallelerinde 36 - 72 ay arasındaki çocukların yararlanabildiği 2 merkezde kayıtlar başladı.

Bornova Belediyesi çocukların gelişimine katkı koymak, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha aktif olmalarını sağlamak için ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına  hizmet verdiği 6 Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri'ne iki yeni merkez daha eklendi. Doğanlar'da 2 olmak üzere, Evka-3, Altındağ, Mevlana  ve Serintepe'nin ardından Atatürk ve Naldöken Mahallelerin'de de yapımı tamamlanan yeni merkezler hizmet vermeye başlıyor.

Merkezleri çoğaltıyoruz

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerin sayısını daha da arttırmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın okul öncesine eğitimine destek olmak ve annelerin sosyal hayatın içine daha çok yer alarak kendilerine zaman ayırmasını istiyoruz.

Şimdi Naldöken ve Atatürk Mahalleleri için yaptığımız merkezlerimizin de hazırlıklarını tamamladık. Kayıtları almaya başladık. Hedefimiz sekiz olan Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerimizin sayısını 18'e çıkarmak"dedi.

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerinde, çocukların sosyal ve fiziksel gelişimlerini sağlamalarına yardımcı olacak oyun ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Çocuk Gelişim Uzmanları ile beraber yardımcı öğretmenlerin de görev yaptığı merkezlerde çocuklara psikomotor, sosyal, duygusal, bedensel ve öz bakım gelişimleri konusunda da destek olunuyor.

36 - 72 ay çocuklar için açılan kayıtlara başvurmak isteyen ebeveynler, 0 232 999 19 19 numaralı telefondan dahili 2151 ve 2152 arayarak bilgi alabilir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.